اخبار

مالیات دستگاه کارتخوان

مالیات دستگاه کارتخوان

جهت مشاوره تلفنی رایگان می توانید با شماره 09124019467 تماس بگیرید

آنچه در این مطلب میخوانید

مالیات دستگاه‌ پوز

بر اساس قانون پایانه‌های فروشگاهی (دستگاه کارتخوان) که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده، تمامی دارندگان دستگاه‌ کارتخوان مشمول مالیات می‌گردند و باید مالیات بر درآمد خود را پرداخت نمایند. نحوه محاسبه مالیات دستگاه‌ کارتخوان توسط سازمان امور مالیاتی کشور تنظیم و ارائه شده و دارندگان می‌بایست تا نیمه دوم سال 1400 ثبت نام مالیاتی خود را انجام دهند و در صورت عدم ثبت نام، دستگاه‌های کارتخوان ایشان غیرفعال خواهد شد.

مالیات دستگاه پوز

مالیات دستگاه پوز در سال 1401

تمامی دارندگان دستگاه‌های کارتخوان موظف به دریافت کد مالیاتی هستند و کسانی که قبل از تصویب این قانون دستگاه کارتخوان تهیه کرده‌اند، باید هرچه سریعتر به سایت www.tax.gov.ir مراجعه کرده و شناسه یکتا از سازمان مالیات دریافت کنند تا بر اساس تراکنش‌هایی که انجام می‌دهند، برایشان مالیات بر درآمد محاسبه شود. جهت مشاوره یا دریافت کد مالیاتی برای دستگاه پوز با ما تماس بگیرید.

مالیات دستگاه پوز چگونه محاسبه می شود

نحهوه محاسبه مالیات دستگاه‌های کارتخوان در سال 1401، طبق مصوبات قبلی سازمان مالیات و مانند مشاغل دیگر می‌باشد و تفاوتی ندارد. بر اساس همین قانون مشاغل کشور به سه گروه خدماتی، تولیدی و بازرگانی تقسیم بنده شده و باید بین 10% تا 25% درصد مالیات پرداخت کنند.

کد جدیدی به اسم دارندگان دستگاه کارتخوان در سیستم مالیاتی وجود ندارد و دارندگان کارتخوان نباید مالیات اضافه تری پرداخت کنند. سازمان مالیاتی بر اساس دسته بندی شغلی هر نفر، مالیات او را مشخص می‌کند.

ثبت نام در سامانه مالیات برای دستگاه کارتخوان

ابتدا وارد سایت tax.gov.ir شده و گزینه پیش ثبت نام را وارد می‌کنید. در این قسمت باید کد ملی و شماره همراه خود را وارد کرده و منتظر کد تاییدیه باشید. پس از دریافت، کد مربوطه را وارد کرده و وارد پنل شخصی سامانه مالیات می‌شوید.

جهت تکمیل مراحل دریافت کد مالیاتی باید 4 گام را پشت سر گذاشته و اطلاعات شغلی اعم از نوع کسب و کار، آدرس و کد پستی محل کار، شماره همراه به نام شخص و … را به درستی تکمیل کرده و منتظر دریافت پیامک نام کاربری و رمز عبور از سوی سامانه مالیاتی باشید. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام به مشکل برخوردید کافیست با مشاورین ما تماس بگیرید.

سوالاتی که شاید برایتان پیش بیاید
آیا به دستگاه کارتخوان مالیات تعلق می گیرد ؟

بله، طبق قوانین جدید، دارندگان دستگاه کارتخوان موظف به دریافت کد مالیاتی هستند

به دستگاه کارتخوان چند درصد مالیات تعلق می گیرد ؟

با توجه به نوع و دسته بندی صنفی که سازمان مالیات مشخص کرده بین ۱۰ تا ۲۵ درصد مالیات متغیر می‌باشد.

آیا هر دستگاه کارتخوان یا دستگاه پوز شامل مالیات می باشد ؟

بله تمامی دستگاه پوز های فعال در کشور دارای کد مالیاتی می‌باشند و افرادی ک شناسه یکتا را به دستگاه پوز خود متصل نکنند، مشمول جریمه می‌شوند.

آیا میزان مالیات درصدی دقیق و مشخص است ؟

خیر

کارتخوان بدون مالیات

شاید برایتان سوال باشد آیا دستگاه کارتخوان بدون مالیات هم وجود دارد؟ که در جواب این سوال باید گف خیر

طبق اعلامی که توسط سازمان مالیات در ساعت 14 مورخ 7 اسفند 1400 انجام شد، تمامی دستگاه‌های کارتخوان باید به سیستم مالیاتی متصل شوند و استثنی‌ای برای افراد حقیقی یا حقوقی وجود ندارد. افرادی سودجو با هدف سواستفاده، قصد فریب دادن مشتری را دارند تا با دروغ و ترفندهایی به مشتری دستگاه کارتخوان بدون مالیات معرفی کنند. گول این چنین اشخاصی را نخورید و حواستان باشد با چرب زبانی کلاهتان را برندارند.

مالیات دستگاه کارتخوان

پرونده مالیاتی دستگاه کارتخوان

محاسبه مالیات روند پیچیده ای دارد و نیازمند تخصص است. مالیات برای هر شغل و صنفی یک جور محاسبه می‌شود و نحوه محاسبه سود و از غیر سود برای مالیات فقط به دست متخصصان این رشته انجام می‌شود. جهت مشاوره مالیاتی در خصوص دستگاه‌های پوز با ما در تماس باشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیار بدهید

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.